Спорт

Україна здобула друге "золото" на Паралімпіаді

Олена Губар
11 березня 2018 р.

Лижник Максим Яровий в гонці на 15 кілометрів здобув другу золоту нагороду для України на Паралімпійських іграх у Пхьончхані. Це вже шоста медаль в активі української збірної.

Україна здобула вже шість нагород на Паралімпійських іграх
Україна здобула вже шість нагород на Паралімпійських іграхФото: picture-alliance/dpa/K.-J. Hildenbrand

Другу золоту медаль українській збірній на Паралімпійських іграх у південнокорейському Пхьончхані приніс Максим Яровий. У неділю, 11 березня, він переміг в лижній гонці на 15 кілометрів серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату.

Це вже четверта нагорода Ярового на Паралімпіадах, але перше його "золото". Чотири роки тому в Сочі він виграв дві срібні та одну бронзову медалі.

Загалом в активі збірної України вже шість медалей - дві золоті, одна срібна та три бронзові. Перше "золото" Україні приніс біатлоніст Віталій Лук'яненко, вигравши спринт серед чоловіків з вадами зору. Також нагороди отримали біатлоністи Людмила Ляшенко, Оксана Шишкова (гайд Віталій Казаков), Ігор Рептюх та Анатолій Ковалевський.

Ляшенко виграла "бронзу" в гонці на 6 кілометрів в класі "стоячи". Шишкова стала срібною призеркою у спринті серед жінок з вадами зору. Рептюх став третім у гонці на 7,5 кілометра в класі "стоячи", а Ковалевський здобув "бронзу" в гонці серед чоловіків з вадами зору.

Нагадаємо, що в Паралімпійських іграх в Пхьончхані беруть участь 567 спортсменів з 49 країн. Україну представляють 20 паралімпійців та 10 гайдів у трьох видах спорту: біатлон, лижні гонки і сноуборд. Змагання триватимуть до 18 березня.

Паралімпіада-2018: як тренується незряча лижниця з Німеччини (08.03.2018)